Duchovní cvičení

Týdenní exercicie pro všechny

od 14. do 20. srpna 2022 v arcibiskupském gymnáziu v KROMĚŘÍŽI

Přednáší doc. SSD Blažej Štrba, Phd

Téma: CHCI TI DÁT BUDOUCNOST A NADĚJI - Starozákonní blahoslavenství pro dnešní život

Jak se biblická poselství Starého Zákona, přesněji BLAHOSLAVENSTÍ - přísliby štěstí, dotýkají mého života? Otec Blažej Štrba je slovenský biblista, člen papežské biblické komise. Vyučuje v Jeruzalémě na fakultě biblických věd a archeologie. Tématem exercicií budou biblická poselství Starého Zákona, přesněji BLAHOSLAVENSTÍ, která tam nacházíme, a to jak se dotýkají života dnešního křesťana.

Duchovní cvičení začínají v neděli 14. 8. večer v 18.00 hod. večeří a končí v sobotu 20. 8. obědem. Program duchovních cvičení animují bratři a sestry z Komunity Blahoslavenství z českého i slovenského domu V programu jsou dvě přednášky denně (dopoledne a odpoledne), společná zpívaná modlitba ranních chval, modlitba růžence a mše svatá. Každý den je zakončen animovaným modlitebním večerem. Během dne je vystavena Nejsvětější Svátost k adoraci. Během exercicií je možné využít službu duchovního rozhovoru i zpovědi.

Rámcový program dne: 

7:45 - snídaně

8:30 - ranní chvály

9:00 - přednáška

tichá adorace

12:00 - růženec

12:30 - oběd

15:00 - přednáška

tichá adorace

16:15 - mše svatá

18:30 - večeře

20:00 - modlitební večer


Ubytování:

Ubytování je zajištěno v budově gymnázia. Pokoje jsou hezky upravené, po rekonstrukci, na každém je umývadlo. Sociálky se nachází blízko pokojů, na každé chodbě. (Samotné pokoje jsou bez sociálek). Je možné si objednat možnost být na pokoji sám, ve dvou, ve třech nebo ve čtyřech. Tyto možnosti se liší v ceně. Požadavky na ubytování uveďte prosím již při přihlašování v poznámce. Jestliže máte zvláštní přání ohledně ubytování s konkrétním člověkem, prosíme, abyste to uvedli při přihlašování v poznámce. Manželé budou automaticky ubytováni spolu (mohou se přihlásit jen jednou přihláškou, stačí do kolonky Jméno uvést obě křestní jména). Prosíme kněze a zasvěcené osoby, aby svou identitu uvedli v přihlášce v poznámkách.

Stravování: 

Během exercicií je zajištěna celodenní strava – snídaně, obědy a večeře. Není možné zajistit dietní stravu. Pokud ze zdravotních důvodů dietu potřebujete, je nutné, abyste si ji zajistili sami. V případě, že si stravu nebudete objednávat, nebo chcete jen některá jídla, prosíme, abyste to uvedli při přihlašování v poznámce, nejpozději však do 31. 7. 2022 – cenu za stravu Vám při placení odečteme.

Příspěvek:

Platí se na místě při nástupu. (Účastníci ze Slovenska mohou platit v eurech).  Doporučený příspěvek, ve kterém je zahrnuta cena za stravu, ubytování a režijní výdaje na jednu osobu, letos činí:

4 000 Kč/165 € – 3 až 4 lůžkový pokoj 

4 300 Kč/175 € – dvoulůžkový pokoj 

4 700 Kč/195 € – jednolůžkový pokoj 

Přihláška:

Přihlásit se můžete ZDE

Pokud máte dotazy, můžete se na nás obrátit prostřednictvím e-mailu: akce@blahoslavenstvi.cz nebo na mobilní číslo:  +420 776 041 342

Kroměříž - město zahrad


Studna

Studna

Newsletter

Chcete mít aktuální informace o všem dění? Zadejte svůj email a my vás budeme o všem včas informovat.
Přihlášením k odběru novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.