Duchovní cvičení

Týdenní DC pro všechny

od 15. do 21. srpna 2021 v olomouckém kněžském semináři

Přednáší Enrico Massari ze Sicílie

Téma: MALÉ A VELKÉ KROKY DO BOŽÍHO KRÁLOVSTVÍ

Tématem DC budou různé aspekty duchovního růstu a také se zamyslíme nad otázkami: Jak se stavět k těžkým životním situacím, které jsme si nevybrali? Co nás učí společenství a jak vložit své talenty do služby druhým? Jak žít každodenně radost ze Vzkříšeného Pána? Enrico Massari má 56 let, s ženou Ivanou a 2 syny žije na Sicílii. Několik let byl národním koordinátorem Farních evangelizačních buněk v Itálii. Od r. 2012 je členem Komunity Nuovi Orizzonti (www.nuoviorizzonti.org), kterou založila Chiara Amirante. Na Sicílii je zodpovědným za tuto Komunitu, která se stará o nezletilé se sociálními problémy. Enrico byl v České republice dvakrát a měl přednášky v rámci semináře o Farských evangelizačních buňkách. 


Promluvu Enrica Massariho na motivy evangelia "Zajeď na hlubinu" si můžete vyslechnout ZDE (klikněte na předcházející odkaz pravým tlačítkem myši a zvolte možnost "Uložit odkaz jako").


Několik důležitých informací k DC:

Duchovní cvičení začínají v neděli 15. 8. večer v 18.00 hod. večeří a končí v sobotu 21. 8. obědem. Program duchovních cvičení animují bratři a sestry z Komunity Blahoslavenství z Dolan u Olomouce a ze slovenského domu v Okoličném (Liptovský Mikuláš). Překlad z italštiny je zajištěn. V programu jsou dvě přednášky denně (dopoledne a odpoledne), společná zpívaná modlitba ranních chval, modlitba růžence a mše svatá. Každý den je zakončen animovaným modlitebním večerem. Během dne je v kapli k adoraci vystavena Nejsvětější Svátost. Doporučený příspěvek, ve kterém je zahrnuta cena za stravu, ubytování a režijní výdaje na jednu osobu, letos činí (navýšení oproti minulému roku je z důvodu navýšení ceny za ubytování):


4 200 Kč/165 € – 2 až 4 lůžkový pokoj bez příslušenství

4 700 Kč/185 € – jednolůžkový pokoj bez příslušenství 

4 700 Kč/185 € – dvoulůžkový pokoj s příslušenstvím 

5100 Kč/200 € – jednolůžkový pokoj s příslušenstvím

Počet jednolůžkových pokojů s příslušenstvím i bez příslušenství a dvoulůžkových pokojů s příslušenstvím je omezen. Předem se omlouváme, že nebudeme moci vyhovět všem zájemcům. Požadavky na ubytování uveďte prosím již při přihlašování v poznámce. Usnadníte nám tím práci a vyhnete se zbytečným nedorozuměním. Platí se na místě při nástupu. (Účastníci ze Slovenska mohou platit v eurech). V semináři je zajištěna celodenní strava – snídaně, obědy a večeře. Není možné zajistit dietní stravu. Pokud ze zdravotních důvodů dietu potřebujete, je nutné, abyste si ji zajistili sami. V případě, že si stravu nebudete objednávat, nebo chcete jen některá jídla, prosíme, abyste to uvedli při přihlašování v poznámce, nejpozději však do 31. 7. 2021 – cenu za stravu Vám při placení odečteme. Pokud si stravu odhlásíte až na místě, poplatek již nebude možné snižovat. Jestliže máte zvláštní přání ohledně ubytování s konkrétním člověkem, prosíme, abyste to uvedli při přihlašování v poznámce, nejpozději však do 31. 7. 2021. (V případě, že své přání nesdělíte předem, ale až při ubytování, nemusí Vám být vyhověno.) Manželé budou automaticky ubytováni spolu (mohou se přihlásit jen jednou přihláškou, stačí do kolonky Jméno uvést obě křestní jména). Prosíme kněze a zasvěcené osoby, aby tento fakt uvedli v přihlášce v poznámkách.


S dalšími dotazy se na nás můžete obrátit prostřednictvím mailu: akce@blahoslavenstvi.cz nebo na mobilní číslo:  +420 776 041 342

Rámcový program dne: 

7:45 - snídaně

8:30 - ranní chvály

9:00 - přednáška

tichá adorace

12:00 - růženec

12:30 - oběd

15:00 - přednáška

tichá adorace

16:15 - mše svatá

18:30 - večeře

20:00 - modlitební večer

Přihlásit se můžete ZDE.

 

Studna

Studna

Newsletter

Chcete mít aktuální informace o všem dění? Zadejte svůj email a my vás budeme o všem včas informovat.
Přihlášením k odběru novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.