ONLINE programy

Květná neděle

Dnes vás zveme k času osobní modlitby - 30 minutová osobní modlitba s rozjímáním nad texty Mt 21, 1-9 nebo Mk 11, 1-11 nebo Lk 19, 28-44 nebo Jn 12, 12-19  

Polož si otázky: Co se asi odehrává v Ježíšově srdci při vstupu do Jeruzaléma? Kde vidím sebe v této scéně? Jak se tato událost dotýká mého života, vidím souvislosti?

Mše svatá z farního kostela v Dolanech v 10:00 - živé vysílání


Odkaz na film MOST, který pojednává o vztahu otce a syna a uvádí nás do tajemství vykoupení. Film se otevře po kliknutí ZDE

Zamyšlení nad filmem MOST se otevře po kliknutí ZDE

Každý den Svatého týdne jste zváni k osobnímu času vnitřní modlitby.  Doporučujeme k poslechu přednášku "Modlitba - úkon víry, naděje a lásky" od P. Jacquese Philippe. Přednáška zazněla na exerciciích pro kněze v říjnu 2019. Stahujte zde. (Klikněte na odkaz pravým tlačítkem myši a vyberte možnost Uložit odkaz jako. Poté zvolte složku ve vašem počítači, kam chcete přednášku ve formátu MP3 uložit.) 

Návrh večerní domácí liturgie: VSTOUPIT SPOLEČNĚ DO TAJEMSTVÍ SVATÉHO TÝDNE – poslouchat slovo o Pánově utrpení a vnímat v tomto příběhu, co se mě zvlášť dotýká. Kdo chce, může se podělit s ostatními.

Společné čtení pašií podle Marka (M4 14,1 - 15,47). Pašie je možné číst i tím způsobem, že se rozdělí jednotlivé role: vypravěč, Ježíš, ostatní postavy. (Pokud je pro vás text dlouhý, vyberte jenom část).

Chvíle ticha a následně společná modlitba (spontánní díky a prosby vyslovené nahlas nebo v tichu, případně desátek bolestného růžence). 

Na závěr: Představení programu na celý týden všem členům domácnosti.

V modlitebním koutku je dobré mít od rána kříž a obrázek (ikonu) Ježíšova vjezdu do Jeruzaléma na oslátku.  

Píseň k dnešnímu dni: https://www.youtube.com/watch?v=Wy_Q6WtuCeU

Dům Komunity Blahoslavenství na SLOVENSKU nabízí též přednášky a živé vysílání (dnes v 17:00 Modlitba chval - vstup do Jeruzaléma) na svém youtube kanálu: pro otevření kanálu klikněte zde.

Studna

Studna

Newsletter

Chcete mít aktuální informace o všem dění? Zadejte svůj email a my vás budeme o všem včas informovat.
Přihlášením k odběru novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.