ONLINE programy

Duchovní svaté přijímání

1. část: Naše touha přitahuje Krista – Věra Kulišťáková z Komunity Blahoslavenství připomíná zásadní důležitost naší touhy po Ježíši. Právě touha působí, že svátostné přijímání nás s Ježíšem spojí a umožní nám čerpat z Jeho milostí. Právě touha působí, že k nám Ježíš přichází, i když nemáme možnost přijmout jej v Eucharistii. 

Připraveno s použitím publikace: Michel Martin-Prével: La communion de désire

2. část: Naše vnitřní dispozice – Co můžeme my ze své strany udělat, abychom Ježíše přijali opravdu s láskou a umožnili mu obdarovat nás tak, jak On po tom touží?

3. část: Přijímání se přelévá do adorace – Co je možné vytěžit z duchovního přijímání pro další přebývání s Kristem ve vnitřní adoraci a v úsilí o neustálou modlitbu.

4. část: Ovoce přijímání – Jak Ježíš přijatý skrze duchovní přijímání v nás dále působí. V jakých oblastech nás proměňuje.

5. část: Křesťané, kteří žili bez možnosti eucharistie – Dějiny církve vypráví mnoho dojemných příběhů křesťanů, kteří z různých důvodů, po určitou dobu svého života neměli možnost přistupovat ke svátostem a přesto si uchovali hlubokou víru a lásku k Bohu.

 

Studna

Studna

Newsletter

Chcete mít aktuální informace o všem dění? Zadejte svůj email a my vás budeme o všem včas informovat.
Přihlášením k odběru novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.