Duchovní cvičení

MOUDROST BLAHOSLAVENSTVÍ - DC pro všechny Olomouc

od 19. do 25. srpna 2018 v olomouckém kněžském semináři

Přednáší P. Jacques Philippe z Komunity Blahoslavenství ve Francii

Meditace nad blahoslavenstvími v Matoušově evangeliu. Tento text nám zjevuje skutečnou Boží tvář, která je milosrdná, laskavá a pokorná. Nabízí nám cestu ke štěstí, k lidské zralosti a k vnitřní svobodě. Přednášky mají za cíl přivést posluchače k hlubšímu pochopení, jak blahoslavenství prakticky žít v konkrétním životě.  

Několik důležitých informací :

Duchovní cvičení začínají v neděli 19. 8. večer v 18.00 hod. večeří a končí v sobotu 25. 8. obědem. Program duchovních cvičení animují bratři a sestry z Komunity Blahoslavenství z Dolan u Olomouce a ze slovenského domu v Okoličném (Liptovský Mikuláš). Překlad z francouzštiny je zajištěn. V programu jsou dvě přednášky denně (dopoledne a odpoledne), společná zpívaná modlitba ranních chval, modlitba růžence a mše svatá. Každý den je zakončen animovaným modlitebním večerem. Během dne je v kapli k adoraci vystavena Nejsvětější Svátost.

Doporučený příspěvek, ve kterém je zahrnuta cena za stravu, ubytování a režijní výdaje na jednu osobu, letos činí:

3 400 Kč/128 € – 2 až 4 lůžkový pokoj bez příslušenství

3 700 Kč/140 € – jednolůžkový pokoj bez příslušenství - kapacita je naplněna

3 800 Kč/144 € – dvoulůžkový pokoj s příslušenstvím- kapacita je naplněna

4 100 Kč/156 € – jednolůžkový pokoj s příslušenstvím - kapacita je naplněna

Počet jednolůžkových pokojů s příslušenstvím i bez příslušenství a dvoulůžkových pokojů s příslušenstvím je omezen. Předem se omlouváme, že nebudeme moci vyhovět všem zájemcům. Požadavky na ubytování uveďte prosím již při přihlašování v poznámce. Usnadníte nám tím práci a vyhnete se zbytečným nedorozuměním. Platí se na místě při nástupu. (Účastníci ze Slovenska mohou platit v eurech). V semináři je zajištěna celodenní strava – snídaně, obědy a večeře. Není možné zajistit dietní stravu. Pokud ze zdravotních důvodů dietu potřebujete, je nutné, abyste si ji zajistili sami. V případě, že si stravu nebudete objednávat, nebo chcete jen některá jídla, prosíme, abyste to uvedli při přihlašování v poznámce, nejpozději však do 31. 7. 2018 – cenu za stravu Vám při placení odečteme. Pokud si stravu odhlásíte až na místě, poplatek již nebude možné snižovat. Jestliže máte zvláštní přání ohledně ubytování s konkrétním člověkem, prosíme, abyste to uvedli při přihlašování v poznámce, nejpozději však do 31. 7. 2018. (V případě, že své přání nesdělíte předem, ale až při ubytování, nemusí Vám být vyhověno.) Manželé budou automaticky ubytováni spolu (mohou se přihlásit jen jednou přihláškou, stačí do kolonky Jméno uvést obě křestní jména). Prosíme kněze a zasvěcené osoby, aby tento fakt uvedli v přihlášce v poznámkách.

V neděli večer 19. 8. se v semináři nebude slavit mše svatá. V Olomouci jsou mše svaté v 17.00 hod. (u kapucínů), 18.00 hod. (u dominikánů) a v 19.00 hod.
(u jezuitů). V neděli můžete přijíždět nejdříve od 14.30 hod. (dříve nebude možné Vás ubytovat). Prosíme, abyste tento čas respektovali. 

Na DC si s sebou vezměte Bibli.

V případě, že jste se přihlásili a nemůžete se DC zúčastnit, dejte nám to prosím co nejdříve vědět (i kdyby to bylo 1 den před začátkem), abychom mohli oslovit náhradníky. Před odesláním přihlášky si pozorně zkontrolujte správnost uvedených údajů, zvláště e-maily a tel. čísla, jinak vás nebudeme moci kontaktovat.
S dalšími dotazy se na nás můžete obrátit prostřednictvím mailu: akce@blahoslavenstvi.cz, nebo na tel. +420 739 092 799.

Rámcový program dne: 

7:45 - snídaně
8:30 - ranní chvály
9:00 - přednáška
tichá adorace
12:00 - růženec
12:30 - oběd
15:00 - přednáška
tichá adorace
16:15 - mše svatá
18:30 - večeře
20:00 - modlitební večer

Přihlášení na akci
MOUDROST BLAHOSLAVENSTVÍ - DC pro všechny Olomouc

* povinné položky

Newsletter

Chcete mít aktuální informace o všem dění? Zadejte svůj email a my vás budeme o všem včas informovat.
Přihlášením k odběru novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.